Gipskartonio lubos 1 aukšte

Nors ankščiau ir buvau nusiteikęs viską pasidaryti savom rankom, bet kai pribrendo laikas  1 aukšto lubom, noro tam jau visai neturėjau, tad pradėjau ieškoti galinčių tai padaryti. Pirmiausiai užkliuvo tai, kad ankščiau gipso sukimo kvadratinis metras, kiek pamenu, kainavo 20Lt, o po euro įvedimo ~10Eur, vos ne dvigubai brangiau. Ši žinia aišku nenudžiugino, bet tęsiau paieškas toliau. Kadangi turėjau karčios patirties permokėdamas tarpininkui ieškodamas fasado tinkuotojų per skelbimus internete, gipso sukėjų ieškojau tik per pažįstamus su rekomendacijomis.

Vienas surastas gipso sukėjas dirbo vienas, pažadėjo darbus atlikti maždaug per mėnesį, paklaustas apie galimybę per jį įsigyti medžiagas su nuolaidomis atsakė, kad jis medžiagomis nesirūpina, tai užsakovo reikalas. Primečiau, kad per mėnesį realu susisukti gipsą ir man pačiam, tad ieškojau toliau. Kiti rekomenduoti vaikinukai dirbo dviese, pažadėjo viską padaryti per 3-4 dienas, paklausus ar per juos perkant medžiagas, galima tikėtis nuolaidų atsakė, kad vienoje parduotuvėje turi nuolaidų, tad tokia galimybė yra. Paderinus kainą, pavyko suderėti nuolaidėlę lyginant su pirmuoju gipsininku, tad ilgai nelaukęs susitariau dėl darbų pradžios.

Kadangi sau jau buvau sukęs gipsą, maniau kad mano patirties užteks prakontroliuoti vykdomą darbų kokybę, tad pasiėmiau atostogas, per gipsininkus įsigijau medžiagas ir sutartu laiku pradėjo darbus.

Nors ir buvau sukęs gipsą savo name pats, bet dirbau tik su pertvariniais profiliais, tad sužinojau nemažai naujo apie lubinių profilių montavimą. Pirmiausiai sužinojau tai, kad lubinių profilių prie perdangos tvirtinimui dėl priešgaisrinių reikalavimų būtina naudoti vinis-ankerius (6×40 mm) su metaliniu kaiščiu. Metalinis reikalingas todėl, kad plastmasiniai esant karščiui išsilydo ir tuomet lubos nieko nelaikomos krenta žemyn.

Dar vienas dalykas, kas man visuomet kliūdavo stebint kitų statybų blogus, tai tvirtinimo elementas ant strypelio reguliuojantis pakabinamų lubų aukštį nuspaudus liežuvėlius. Man jie atrodė labai nepatikimai, tad išreiškiau savo nepasitikėjimą jais pageidaudamas, kad mano lubos būtų montuojamos su man atrodžiusiomis patikimesnėmis tvirtinimo priemonėmis fiksuojamomis standartiniais varžteliais. Bet toks mano nepasitikėjimas buvo nuramintas paaiškinimu, kad vienas tas slankiojantis laikiklis puikiausiai atlaikys visą mano svorį (~80kg), bei pąžadu, kad galėsiu asmeniškai tai išbandyti. Po demonstracijos, esu ramus, lubos laikomos tokių slankiojančių laikiklių yra tikrai labai tvirtos :). Prie tokio tvirtumo žinoma prisidėjo ir ankeris su metaliniu kaiščiu.

Na o dabar truputis vaizdų iš darbų eigos:

Darbai prasidėjo nuo aukštesnio lygio lubų aikštelės, bei užuolaidoms skirtų ertmių formavimo. Vėliau suformuotas karkasas.

ir pradėtas sukti gipsas.

Nors gipso sukėjai garantavo, kad gipso lubas susuks idealiai lygiai, bandžiau tuo įsitikinti žiūrėdamas palei kraštą. Kągi, galiu patvirtinti, kiek akis leidžia pastebėti, lubos tikrai žiūrisi lygiai. Aišku galutinai lygumu įsitikinsiu tik po jų glaistymo, bei ledinio apšvietimo pajungimo.

Prisipažinsiu, net neįsivaizdavau, kaip reikės “apsiūti“ gipsu po laiptais esančią erdvę skirtą drabužinei. Stumdomų durų arka buvo aukščiau už laiptų karkasą. Pasiūlytas variantas, dalį lubų montuoti įstrižai ir taip jį paslepiant man tikrai patiko. Visai įdomiai žiūrisi lygios ir įstrižos plokštumos susikirtimas.

Kągi, akivaizdu, kad vidaus darbus atliekantys statybininkai darbų kokybę įvaldę tikrai aukštą. Pats atlikdamas šiuos darbus esu garantuotas, kad tokio lubų lygumo nebūčiau pasiekęs. Darbų atlikimo greičio net lyginti neverta, kaip ir buvo žadėta, darbai buvo atlikti per 4 dienas. Apie kai kurių mazgų sprendimus iš vis patyliu, spėju ilgai būčiau galvojęs kaip “apsiūti“ erdvę po laiptine. Taigi darbais likau patenkintas. Darbus atlikusius gipso sukėjus galiu rekomenduoti drąsiai: Vytautas 8-687-81905 (Vilnius).

Įrašo “Gipskartonio lubos 1 aukšte” komentarų: 12

  • Man tai irgi buvo naujiena, be to ankeris su plastikiniu kaiščiu garantuotai manęs nebūtų išlaikęs, tad metalinis ankeris ir geriau laiko, tad atsakingesniuose mazguose tik juos reikėtų naudoti.

 1. Labas, kaip planuoji uzbaigineti gipso lubu/sienos mazga? kiek matau, seselines siules lyg ir nedarai, uztepinesi silikonu, ar armuosi visa kampa? Praslydimo juosta matau tik ant pertvaru, lubu perimetrui nedejai?

  ar jau atlikinejai glubu glaistyma, paruosima? kokie komentarai del lygumo?
  Man tie patys meistrai siandien jau pradeda gipsa sukt 🙂

  • Taip, lubų/sienos mazge šešėlinės siūlės nėra. Kai antrame aukšte darėm patys, tai dėjom praslydimo juostą, bet kadangi patalpose ir drėgmės lygis ir temperatūra kiaurus metus laikosi pakankamai pastovi, jau metai antro aukšto lubos eksploatuojamos, bet jokio, net ir kontroliuojamo skilimo nėra. Pirmame aukšte jau nuglaistė, gipskartonį sukusių darbininkų rekomenduoti žmonės, bet meistrai praslydimo juostos nedėjo. Dėl lubų lygumo tai vis dar priekaištų neturiu, bet galutinai bus galima pasakyti tik po dažymo, ir LED perimetrinio apšvietimo sumontavimo.

   Sujungimo vietos paprastai tepamos ne su silikonu, o akriliniu hermetiku.

   Džiugu, man jie savo darbą atliko gerai, tikiuosi to pačio ir tavame objekte :). Pasidalink mintimis apie jų darbo kokybę pas save.

 2. Atgalinė nuoroda: GIPSINIŲ LUBŲ IR PERTVARŲ MONTAVIMAS | Arturo ir Eglės namas

 3. Atgalinė nuoroda: Vėdinimo įvedimas Nr. 2

 4. Galvojom ivairius lubu variantus, bet ko gero paprasciausia bus gipso lubos. Idomu ar verta pirkti gipso keltuvas ar issiversime be jo. Is paziuros atrodo tikrai daug patogiau

  • Sveiki, mes išsivertėm be keltuvo, bet 3m gipso lakštus pjovem pusiau, kad butu imanoma pakelt ir laikyt tikrai buvo sunku, nors ir įmanoma padaryti be keltuvo.

   Aš sau kitokio lubų varianto dabar nė nesvarstyčiau. Gipsinės tikrai turi nemažai privalumų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s