kiti darbai 2013 m. pabaiga

Spalio pabaigoje atvėsus orams, apklijavau putplasčiu visas namo sienas, užbaigiau antro aukšto visus langus, liko neužbaigtas pirmo aukšto langų arkų apšiltinimas. Oro temperatūra laikėsi žemiau +5C laipsnių, iki kiek rekomenduojama klijuoti cementiniais putplasčio klijais. Yra ir žieminių mišinių, bet ir su jais galima klijuoti, kai oro temperatūra ne žemesnė, kaip 0C laipsnių. Nors likusi metų dalis iškrėtė staigmeną, rimtos žiemos taip ir nepamatėm, bet aš jau buvau priėmęs sprendimą, baigti lauko darbus, tad gražinau išnuomotus pastolius ir persikėliau su darbais į vidų. Vieno lango apšiltinimas man atima apie savaitę, tad pavasarį atšilus orams, pirmo aukšto langus apšiltinsiu ir be pastolių.

Viduje darbų irgi netrūko, taigi pamažu pradėjau judinti ir juos. Pirmą kartą sumontavau automatukus į jau ankščiau išstatytą ir užtinkuotą automatukų dėžutę. Blynas sakyčiau iškepė visai skaniai :). Antrąją sakiau jau užrištom akim surinkčiau :). Su draugo Žilvino pagalba sumontavom razečių ir jungiklių dėžutes.

Pradėjau sukti pirmo aukšto gipskartonio pertvarą. Kai atsirado sienos karkasas, pagaliau atsirado galimybė pabaigti jau virš metų savo eilės laukiantį pirmo aukšto grindinio šildymo vamzdelių sujungimą:

Apsipratęs su gipskartonio konstrukcijų montavimu ir sukimu, sustabdžiau eksperimentavimą pirmame aukšte ir perėjau prie man aktualesnio, gipskartonio konstrukcijų sukiojimo vonios kambaryje.

Dušui skirto vamzdyno neslėpiau lauko sienoje, kadangi nepanorau laikančiojoje sienoje štrabuoti pakankamai didelių griovių vamzdžiams su apšiltinimu. Kai prisiminiau apie štrabavimo apribojamus elektros laidų tiesimui, tai grioviai vamzdynui nei pro kur į tokius netilptų. Taigi, sprendimas – vamzdyno slėpimui reikia padaryti gipskartonio dėžutes.

Kai dariau pirmo aukšto grindis, apie sienas galvojau, tad palikau zonas be vamzdelių ir jas atitinkamai pasižymėjau. Antro aukšto voniai vedžiodamas grindinį šildymą apie tai, kad dar ir gipskartonio konstrukcijas reikės tvirtinti, nepagalvojau, todėl apačioje profiliuką tvirtinau ne varžtais, bet silikoniniais klijais.

Matosi ir mano karkasas padarytas voniai.

Tuo pačiu metu, vonios kambaryje buvo išpjautas putplastis iš langų vidinės pusės virš tinkuotojų vinimis subadytos garo nepraleidžiančios plėvelės, skylių vietos apklijuotos tos pačios bituminės aliuminiu dengtos plėvelės lopais ir vėl ant jos uždėjus putplastį nuarmuota.

Taip kad paskutinėmis 2013 metų dienomis statybos vyko pilnu tempu :).

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s