Putplasčio užsakymas

Kadangi artėjo mano atostogų laikas, užsisakiau 68m3 lenkiško EPS70 pilkojo putplasčio – neoporo. Anksčiau ieškojau Lietuviško putplasčio. Buvau prisiklausęs visokių neigiamų paskalų apie tai, kad Lenkiškas yra prastos kokybės, minkštesnis, nei Lietuviškas, trupa, yra prastesnių termoizoliacinių savybių. Vis tik, kai jau susiruošiau pirkti, mano anksčiau suderinta Lietuviško putplasčio kaina pakilo juntamai. Eilinis putplasčio pabrangimas. Tai mane stipriai sunervino, kiek jis gali brangti, tad staigiai susiradau parduodančius lenkiškąjį, ir nusipirkau pigiau, nei ankščiau būčiau pirkęs lietuviškąjį. Atvežimas buvo įtrauktas į kainą.  Su putplasčiu paėmiau ir tos pat firmos klijų, tad tai šiek tiek įtakojo dar geresnę putplasčio kainą. Putplastis buvo “termoorganika“ firmos. Ant pakuočių buvo užrašai su dvejomis liambda reikšmėmis, viena 0.030, kita 0.032.

   2014 m. būdamas Resta parodoje stabtelėjau prie “Termo Organikos“ stendo, ir paėmiau lankstinuką, kuriame buvo paaiškintos tos reikšmės bei už ką gauti ant pakuotės besipuikuojantys medaliai.

 

Tiesiai iš Lenkijos atvažiavusi “fura“ iki pat sklypo davažiuoti negalėjo, tad išsikrovė kiek tolėliau, ir rankomis tuos kubus suvežiau į namą.

Nuotraukose matosi tik maža krūvų dalis :). Kaip ir planavau, putplastis name užėmė visą svetainę ir dar daugiau ploto.

Kadangi šį įrašą darau, jau ir po putplasčio klijavimo, tai apie putplastį ir klijus galiu pasakyti daugiau. Tai, kad putplastis yra prastesnių termoizoliacinių savybių nei lietuviškas, manau netiesa, tai kad jis trupa labiau, nei lietuviškas žinau, kad tai tikrai netiesa, tai, kad jis minkštesnis, žinau, kad tai tikrai netiesa. Nors Lenkijoje yra daugybė gamyklų, ženkliai daugiau nei Lietuvoje, tad ir kokybės galima tikėtis įvairios, bet būtent “termoorganikos“ produkcija esu labai patenkintas.

Kas dėl klijų, tai anksčiau pamatus kai klijavau, sunaudojau kelis ar tai keliolika klijų maišų, tad skirtumo tarp klijų nepastebėjau. Kai sutepiau visas 2.7 tonas termorganikos klijų ir jų vėliau pritrūkęs, dapirkinėjau mažais kiekiais platinamo Lietuvos statybinių medžiagų parduotuvėse, stipriai nusivyliau vienos, anksčiau atrodžiusios rimta, firmos klijų lipumu. Po Lenkiškųjų klijų, toks jausmas apėmė, tarsi  klijai visai nelipo prie putplasčio. Užtepdavai ant putplasčio, nubraukdavai, ir putplastis švarus, tarsi nė neturėjo kontakto su klijais. Daugiau tos firmos klijų nepirkau, “Knaufas“ paliko ženkliai geresnį įspūdį. Darbas su “Knaufiniu“ produktu, o tiksliau jo lipumas, buvo labai panašus į lenkiškojo, tikrai patiko, tad pagrinde pirkau būtent jį. Išbandytieji klijai, ženkliai pakėlė mano nuomonę apie “Knaufo“ produkciją. Dar pabandžiau “Cerasit“ putplasčio klijų, bet jų bandžiau vos kelis maišus. Lipumas pasirodė irgi pakankamai neblogas, bet dėl didesnės kainos jų daugiau nepirkau.

Įrašo “Putplasčio užsakymas” komentarų: 15

 1. Cool. Ar putplascio lapai nebuvo susikreipe – “bananiniai“?
  Teko silputos NEO pralaikyti keleta menesiu, tai nzn ar gamykliskai jau tokie atvaziavo ir nuo stovejimo daug kreivu buvo, fasadininkai keikesi 🙂
  Sildei 25cm storio?
  Kainas ivardyk putplascio m3 ir kliju. Idomu palygint.

 2. Ne, tikrai nebuvo “bananinių“. Putplastis iki klijavimo buvo ir kelis mėnesius prastovėjęs supakuotas, bet išpakavus banano formos neturėjo. Čia dar vieno mito apie blogą lenkišką putplastį paneigimas :).

  Pradinė putplasčio kaina, pas putplasčio perpardavinėtojus Lietuvoje, buvo 186Lt už m3. Kai užsakiau vos ne visą furą ir dar papildomai paėmiau klijų, kaina buvo dar sumažinta. Klijų kainos tiksliai nepamenu, atrodo, kažkas apie 15Lt už maišą. Lietuviško nepavyko rasti pigiau, kaip 207Lt už m3 tuo metu, Klijų kaina sukosi kažkur apie 17Lt už 25kg maišą.

  Putplastį ant sienų klijavau 25cm storio. Namas prieš tai užpūstas 5cm storio PUR sluoksniu.

  • turetu buti silta ir siluma ilgai laikyti.
   PUR 1m3 kaina kokia? Tikriausiai purskiai uzdaru poru (kieta)?

   Kada planuojate isikelti?

 3. Kadangi bendras apšiltinimo sluoksnio storis, apie 30cm, namas pakankamai šiltas, dideli betono ir mūro kiekiai, neleidžia temperatūrai šokinėti, tad ji name pakankamai pastovi. Namą šiuo metu šildau elektra, 2013m. gruodžio mėnesį statybos darbams, apšvietimui ir šildymui sunaudojau 818kW, už elektrą sumokėjau 360 Lt. Lapkritį sunaudota 491kW bendrai elektros energijos, kaina 224.32, už spalį atitinkamai 421kW ir 194.06Lt, bet visą spalį pastoviai dirbau ant pastolių lauke, klijuodamas putplastį, apšvietimui naudodamas bendro 900W galingumo halogenines lempas, tad grubiai, mažesnė pusė sunaudotos elektros šildė lauko orą. Pirmame ir antrame aukšte palaikomos skirtingos temperatūros. Antrame aukšte ~18C-20C, pirmame aukšte spalį laikiau ~12C, bet atvėsus orams ir dėl didesnio vidaus drėgmės kiekio pradėjus rinktis kondensatui ant langų, temperatūrą ir pirmam aukšte užkėliau iki ~16C, bei pastoviai laikau įjungtą drėgmės surinkėją.

  Kainų, kurios nėra skelbiamos oficialiai, dėl kurių nusiderėjau, nenorių viešinti. Iš esmės, buvo brangu. Viso namo nupurškimas PUR putomis kainavo virš 10.000,00 Lt. Panašiai aš sumokėjau už 25cm storio neoporą visam namui. Taip, kad jei ne PUR, už tą kainą būčiau galėjęs turėti ~50cm storio neoporo sluoksnį. Nesakau, kad padariau blogą sprendimą, bet faktas, kad PUR putos – brangu.

  Žinoma kad purškiau uždarų putų kietas putas, tiek stogui, tiek fasadui.

  Dėl įsikėlimo, tai tas terminas vis nusikelia. Nevyksta statybos taip greitai, kaip norėtųsi.

  • Man pastoge siltino PUR atviru poru vitomis iki 15cm o kai kur iki 20cm. Berods 400lt uz 1m3 mokejau tai viso apie 8000Lt (90m2). Uzdaru poru kainuoja siek tiek brangiau. Manau kaip visam namui tai tau dar gera kaina isejo. Aisq su 50cm NEO butum irgi neblogus rezultatus pasiekes.
   O rekuperatorius pas tave bus? vis gi namas sandarus turetu buti.

   • Truputį brangesnis, tai labai švelniai pasakyta :-). Pas mane vos ne minimalus techniškai galimas apšiltinimo sluoksnis.

    Vedinimas bus priverstinis, projektą dar nuo 2012m turiu. Planavau 2013m įsirengti, bet vis svarbesniu darbu atsiranda.
    Į sandarumą “žiūriu per padidinamąjį stiklą“, bet vis dar jaučiasi, kad jis per mažas. Problema dėl varstomų langų. Jie dar nesureguliuoti, tad sandarumo testo nėra prasmes daryti.

   • Tai pas mane ir taip minimumas. Vadovaujantis pasyviu namu rekomendacijomis pas mane ne daugiau vieno varstomo lango vienai patalpai, be to varstomos dalys sumazintos iki mano nuomone minimaliu dydziu.

 4. Per vasarį elektros skaitliukas prisuko 765kW, sumokėjau ~322 Lt. Čia visa sunaudota elektra. Paleidau boilerį, tai ir jis šildomas, nors vandens dar beveik nenaudoju.

 5. eenamas,zinau kad praejo nemazai laiko,bet gal galit pasakyt kur pirkot butent Lenkijoje neopora ir klijus..Ir kaip radot transporta jam pargabent..Po truputi zvalgaus jau savo namo siltinimui..Dekui Jums.

  • Aš nepirkau iš Lenkijos, lenkiškai nė žodžio nesurezgiu. Pirkau iš Lietuvių, Kauno firmos prekiaujančios lenkišku putplasčiu. Radau per internetą, konkrečiai šis puslapis:
   http://www.vykelida.lt/vykelida/index.php?id_product=284&controller=product&id_lang=6
   Jie buvo tarpininkai, suderėjo visas smulkmenas, o putplastį į mano kiemą tiesiai iš Lenkijoje esančios gamyklos atvežė tos pat gamyklos transportas. Tiesiai, gal ir pigiau būtų gavęsi, na bet kalbos barjeras, kontaktų neturėjimas, atvežimo organizavimas būtų reikalavęs papildomų pastangų, kurių man pavyko išvengti truputį viršaus sumokėjus tarpininkams. Bendroje sumoje, vis tiek juntamai pigiau, nei lietuviška produkcija gavosi, o gamintojas rimtas, spėju net aukštesnės kokybės gaminį gavau, nei jei iš lietuvaičių būčiau pirkęs.

  • termoorganikos klijai mano nuomone patys geriausi klijai su kuriais man teko dirbti. labai geras prikibimas prie putplascio ir armavimo plauseliai. Knaufo kliju sukibimas irgi panasus, bet nera armavimo plauseliu. Vis tik noriu atkreipti demesi i fakta, kad termoorganikos klijai tiesiai is fabriko, o visi kiti neaisku kiek laiko pragulejo sandeliuose, parduotuviu lentynose.

  • Seniai buvo, tikrai neprisimenu, reikes bandyti popierius pasikelt, gal rasiu, bet ne šią akimirką.
   Kontaktus radau per googlą, pasirinkau tuo metu mažiausią kainą siūlusius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s