Putplasčio klijavimas

Kadangi atostogos jau buvo pasibaigusios, putplasčio klijavimui liko tik laikas po darbo ir savaitgaliai. Taigi, putplasčio klijavimas vyko lėčiau nei planavau. Dar vienas niuansas, kad priklijavus putplastį, reikia laukti 2-3 dienas ir tik po to gali smeigiuoti ir armuoti, o kai pastolius stumdyti, pakankamai sudėtinga, tai būdavo prastovos, kurios taip pat atsiliepė darbo laikui.

Putplasčio klijavimą pradėjau jau 2013 m rugsėjį.

Smeigiavimui naudojau 8mm storio ir  255mm ilgio Ejot smeiges. Apšiltinimo storis ~30cm (PUR užpurkštas ~5cm storiu, bei ant viršaus klijavau  25cm storio putplastį). Prieš smeigiuojant, putplastyje išpjaudavau 10 cm gylio įgilinimus smeigei. Smeigių įgilinimui naudojau įkaitintos vielos pjaustyklę, kurią man pagamino ir paskolino Bangų Namas blogo autorius Jonas (+37062877105,bangunamas@gmail.com), esu jam už tai labai dėkingas, tad ir šiek tiek reklamos jo atžvilgiu. Sau jis jau pasistatė labai šiltą namą, sprendimai tikrai labai inovatyvūs, ir kas svarbiausia, šie sprendimai ne pabrangina, bet atpigina šilto namo statybą, bet jų kokybė verta pagyrų. Mano putplasčio pjaustyklė smeigių įgilinimui yra labai geras tokio jo sprendimo pavyzdys, sakė, kad turi minčių patentuotį savo išradimą, todėl nepateikiu pačios pjaustyklės nuotraukų. Taigi, pasistatęs šiltą namą sau, jis dabar padeda šiltus namus įrenginėti ir kitiems. Va Dzūkiška pirkia blogo autoriui jis pagelbėjo įrengti žemės šilumokaitį ir plokštuminius pamatus. Beje, rekuperatorių, labai šiltas duris savo namui jis pasigamino taipogi pats, taip kad žmogus tikrai labai gabus, pilnas idėjų ir pamažu įsitraukia į šiltų namų statybos sritį.

Vėliau besistatantys šiltus namus naudojo Sto Ecotwist tipo įsisukančias smeiges. Tai irgi labai geras variantas, nepaliekantis šilumos tiltelių, priešingai nei standartiškai naudojamos ir tik 1cm-2cm įgilinamos smeigės, bet aš manau, kad mano naudotas smeigių igilinimo būdas pranašesnis už sriegines smeiges, putplasčio prispaudimo prie sienos tvirtumu, nors ir nusileidžia montavimo greičiui.

smeiges

Smeigiavau tiktai 2 eiles nuo sienos kraštų ir angų. Smeigiavau per  putplasčio lakšto vidurį. Nemačiau prasmės tokio storo putplasčio smeigiuoti ties lakštų kampais, nes priešingai nei plonas, toks lakštas nesilanksto. Dabar galiu pasakyti, kad tokio storo putplasčio, tik dviejų aukštų namui, smeigiavimo poreikio iš vis nematau.

Lietvamzdžius įleidau į apšiltinimo sluoksnį. Nusižiūrėjęs Jono sukonstruotą smeigių įgilinimo įtaiso mintį, pasigaminau lietvamzdžių įgilinimui skirtą griovelių putplastyje pjaustyklę:

Lentelės į šonus padarytos tam, kad galima būtų pravesti nikelio chromo vielutę, nes mano pjaustyklės maitinimo šaltinis neturėjo galimybės reguliuoti galingumo ir galėjo dirbti tik su maždaug metro ilgio nichromo vielute.

Vis tik, manau, kad padariau vieną klaidą. Ne, ne tą, kad lietvamzdžius įleidau į apšiltinimo sluoksnį, nors statybininkai ir labai atkalbinėjo, garantuodami, kad lietvamzdžiai užšals. Nepastebėjau, kad užšaltų, be to, nepagaunu kampo, kodėl putplastyje jie turėtų labiau užšalti, nei atvirame ore kabėdami.

Kadangi lietvamzdžių pas mane nesimato, stogas plokščias, stogo nuolydį man reikėjo formuoti į pietinę pusę ir lietvamzdžius montuoti pietinėje pusėje, kad ir žiemą šviečianti saulė tirpdytų viską, kas lietvamzdžiuose užšalę. O saulutė žiemą kai pašviečia, tai momentaliai visos sienos garuoti pradeda, tad energijos ji išskiria gerokai daugiau, nei kad šildymo kabeliai :). Be to pietinėje pusėje įkastas lietaus vandens surinkimo šulinys būtų daug patogesnėje vietoje sklypo laistymui.

Ties langų arkomis įkaitinta viela padariau 8 cm gylio nuolydi, po langais su nulašėjimo profiliais suformavau palanges.

2013-10-05 17.22.23

Kadangi net žieminius putplasčio klijus ir armavimo mišinį rekomenduojama tepti iki 0C laipsnių temperatūros, atvėsus orams, sustabdžiau putplasčio klijavimą jo nepabaigęs. Atidaviau išnuomotus pastolius, kurie man kainavo apie pusantro tūkstančio litų. Buvau išnuomavęs tiktai tris sekcijas, bet laikiau ilgai. Liko neapklijuoti putplasčiu pirmo aukšto langai. Jų apklijavimui pastolių nereikės. Langai, norint juos glaudžiai apklijuoti putplasčiu, yra labai imlūs laikui.

Įrašo “Putplasčio klijavimas” komentarai: 2

  1. Sveiki, planuoju dėti Neoporą 30 cm 1*1m blokais, pas tave 1*0,5m. Kokia nuomonė ar 1*1m ne per didelį ar nebus sudėtinga klijuoti?
    Mano 1 aukšto namas smeigių neplanuoju naudoti, klijuosiu su PU putomis.

    • Manau, kad su 0.5x1m būtų paprasčiau. Su putomis klijuoti gaunasi greičiau, bet yra niuansų ir su jomis, jų negalima perspausti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s