Pasiruošimas antro aukšto grindų betonavimui

Po sienų tinkavimo pradėjau ruoštis antro aukšto šildomų grindų betonavimui. Kadangi norėjau šiek tiek pakelti grindų lygį, tam panaudojau 5cm storio putplastį. Didžiają dalį šio putplasčio turėjau nuo anksčiau, vis tik kelis lapus reikėjo dasipirkti.

Šiame sluoksnyje pasislėpė visi razečių elektros laidai pakloti ant antro aukšto grindų. Putplastį pasirinkau, kadangi jis lengvesnis nei smėlis, nenorėjau kelių tonų kelti į antrą aukštą, didžiają dalį putplasčio turėjau iš anksčiau.

Antro aukšto grindims labiau rekomenduojama akmens vata, nes ji geriau slopina žingsnių garsą, bet ji brangi, todėl jos pirkau minimalų 2 cm storio ir dėjau antru sluoksniu ant putplasčio. Bendras apšiltinimo sluoksnis gavosi ~7cm, bet jis buvo toks storas pagrinde dėl mano noro pakelti grindų aukštį. Šildomų grindų antrame aukšte apšiltinimui, mano supratimu, per akis turėtų užtekti ir ~2 cm storio.

Suklojęs akmens vatą, nusipirkau 4 lapus minkščiausiojo EPS50 2cm storio. Jį su įkaitintos vielos pjaustykle padalinau į aštuonis 1cm storio lapus, ir supjausčiau 10cm pločio juostelėmis.

Šias juosteles suklijavau ant sienos palei grindis. Jos skirtos kompensuoti šildomų grindų plėtimąsi, todėl ir pasirinktas minkščiausias putplastis. Pirmam aukštui naudojau specialią juostą kurią buvau įsigijęs už ~40 Lt. Putplastis kainavo kelis kart pigiau.

Suklijavus kompensacines juosteles, ant akmens vatos paklojau 200 mikronų juodą plėvelę, ir ant jos sudėjau armatūros tinklelį. Vonioje dėjau 15cmx15cm, o visuose kituose kambariuose 20cmx20cm. Armavimo tinklelį rinkausi, pagal planuojamo vesti šildomų grindų žingsnį.

Sudėjęs armatūrą, prie sienos pritvirtinau kolektorinę dėžę įstačiau kolektorių ir suvedžiojau grindinio šildymo vamzdelius. Vamzdelius vedžiojau 20mm storio.

Grindinio šildymo vamzdelius vedžiojau pagal padarytą projektą. Vis tik visų vamzdelių nenufotografavau. Kai dirbi, nelabai randi laiko fotografavimams :(.

Įrašo “Pasiruošimas antro aukšto grindų betonavimui” komentarai: 5

    • Grindų projektą padarė per parduotuvę iš kurios pirkau vamzdelius. Grindims naudojau „Uponor“ firmos PE-Xa vamzdžius 20×2,0.

  1. Sveiki,ar 2-o auksto grindys buvo idealiai lygios, kad nereikejo smelio kaip islyginamojo sluoksnio ir issik klojote putplasti? Ir dar pora klausimeliu-kaip pavyko vonioje islankstyti 20mm vamzdi kas 15cm zingsniu? Ir kokius klijus naudojote kompensacinems juostelems priklijuoti prie sienu? Aciu

  2. Antras aukštas buvo iš gelžbetonio perdangų, kurių idealiai lygiai nemačiau, kad kas būtų sudėjęs, bet lygumo pakako. Putplastis atkartojo nežymius perdangos nelygumus, vėliau juos atkartojo akmens vata, o betonas, kai užsiliejo, viską išlygino.

    Vonioje kas 15 cm išlankstyti galima ir 32mm vamzdį jei lankstai ji ne kilpomis iš vienos pusės į kitą, o spirale. Tada išlinkimo kampas gaunasi vos ne per visą patalpą. Problemos kyla tiktai centre, kur yra vienintelis staigus užlenkimas, tai vat ties ta vienintele vieta, jau reikia pavargti, bet tai nėra jau labai sudėtinga.

    Kompensacines juosteles naudojau 1cm storio ir 10 cm aukščio išpjautas iš EPS50 putplasčio. Jas klijavau su poliuretaniniais putplasčio klijavimui skirtais klijais, kurių turėjau po ranka – “Cerasit CT84“. Prisiklijavo labai gerai, nebuvo nei vieno atšokusio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s